Centrifugál Szivattyú
A centrifugál szivattyúk az egyik leggyakrabban használt szivattyútípus, amely széles körben alkalmazható a lakossági és ipari felhasználásban egyaránt. A centrifugál szivattyúk számos előnnyel rendelkeznek, beleértve a következőket:
- Nagy teljesítmény: A centrifugál szivattyúk nagy mennyiségű folyadékot képesek szivattyúzni rövid idő alatt.
- Rugalmasság: A centrifugál szivattyúk széles körben használhatók különböző alkalmazásokban.
- Megbízhatóság: A centrifugál szivattyúk általában nagyon megbízhatóak.
- Hatékony üzemeltetés: Felépítésüknél fogva a centrifugál szivattyúk karbantartása, szervizelése egyszerű.
A centrifugál szivattyúkat számos különböző típusra osztják, beleértve a következőket:
- Hagyományos centrifugál szivattyúk: Ezeknél a szivattyúknál a hidrulika közvetlenül és a villanymotor egy alapkeretre épül. Közepes és nagy teljestményű típusok esetén preferált ez az felépítési mód.
- Monoblokk centrifugál szivattyúk: Ezeknél a szivattyúknál a hidrulika közvetlenül a villanymotor tengelyére kerül ráépítésre. ezzel viszonlag kompakt méret érhető el, így könnyen telepíthetők.
A centrifugál szivattyúk széles körben használhatók a következő alkalmazásokban:
- Vízellátás
- Csatornarendszerek
- Ipari alkalmazások
- Mezőgazdasági alkalmazások
A webshopunkban széles választékban kínálunk centrifugál szivattyúkat különböző alkalmazásokhoz. Kérjük, tekintse meg weboldalunkat további információkért, ajánlatkérésért és vásárlásért.
Centrifugál szivattyú gyorstalpaló két percben
Sokféleségüknek és ezáltal sokfelé történő alkalmazhatóságuknak köszönhetően a centrifugál szivattyúk nem véletlenül tettek szert ekkora népszerűségre. A működési elvük a perdületváltozás elvén alapul, ennek megérétéséhez készítettük ezt a leírást.
Az alábbi video segít megérteni, hogy mit is jelent ez a gyakorlatban:
Mint az látható a vízszintesen elhelyezkedő, szívócsonkon lép be a folyadék a hidraulikába, ahol kapcsolatba kerül a szivattyú járókerekével. A járókerék egyenletes forgó mozgást végző alkatrész, szerepe a forgó motor enrgiájának átadása a foyladékra. A járókerékben elhelyezkedő ún. lapátok kényszerítik a folyadékot a tengely felől a járókerék szélei felé történő egyfajta örvénylő áramlásra.
A járókerék széleinél kilépő folyadék mozgási energiája magasabb mint a szívócsonkon belépőé. A megnövekedett mozgási energiájú folyadékot a szivattyúház segítségével a járókerék körül elvezetik a szivattyú nyomóscsonkjához.
Azt az összefügést amely alapján egy szivattyú folyadék szállító képessége megismerhető, leírható szivattyú jelleggörbének nevezzük. Azt a pontot ezen a jellegörbén, amely leírja, hogy a centrifugál szivattyú mekkora szállítókapacitással milyen nyomás mellet szállítja a folyadékot a szivattyú munkapontjának nevezzük. Az jelleggörbéről, és az adatok alapvető értelmezéséről már korábban írtunk a szivattyúk adatairól szóló bejegyzésben.