Népszerű kerti szivattyúk
Megbízható, jó minőségű kerti szivattyút keres?
Ezen az oldalon összegyűjtöttük a vásárlóink által leginkább kedvelt és legtöbbet rendelt kerti szivattyúkat. Válogasson kedvére itt legjobbak legjobbjai kerültek felsorolásra.
Nincs több száraz fű, nincs több túl hamar tönkerement szivattyú. Az itt felsorolt szivattyúk egytől egyig jól bevált és ami a legfontosabb a mindennapokban már bizonyított termékek. Az általunk forgalamazott összes szivattyúra így ezekre a kerti szivattyúkra is igaz, hogy komoly gyári szervizhálózat áll a termék mögött.
Ha azt írjuk, hogy raktáron van, akkor nálunk ténlyeg raktáron van. Ön megrendeli, mi küldjük. Ennyire egyszerű.
Közel harminc év szivattyú kereskedői tapasztalatával szelektáltuk ki Önnek ezeket a termékeket.
Nézze meg a legnépszerűbb kerti szivattyúinkat és rendeljen bátran!
KERTI SZIVATTYÚK VÁSÁRLÁSA
Hogyan válasszunk a kerti szivattyúk közül?
Ahhoz, hogy kertet, gyepet könnyen és praktikusan ápolhassuk, elengedhetetlen a kerti szivattyúk használata. Egy jól kiválasztott berendezés tökéletesen ellátja a házkörüli öntözőrendszerek vagy a házi vízállató rendszerek működését. Ám a kerti szivattyúk választékában nem is olyan egyszerű feladat megtalálni a számunkra megfelelő típust. Nem elég pár kattintással találomra rendelnünk valamelyik internetes webshopból és az sem szerencsés megoldás, ha egyszerűen csak leemelünk egyet az áruház polcáról. Amennyiben jó döntést akarunk hozni, érdemes kicsit jobban belemélyednünk a működésébe és kínálatába.
A legfontosabb szempontok
Először is pontosan tudnunk kell, hogy mi lesz a leendő szivattyú feladata. Nem mindegy, hogy vezetékes víz nyomásfokozására, öntözésre, fűtési rendszer ellátására, szennyvíz átemelésére vagy kerti medence vízének keringetésére szeretnénk használni. Ezen kívül, további kérdésekre is választ kell kapjunk:
- Mekkora vízmennyiségre van szükségünk?
- Mekkora víznyomásra van szükségünk?
- Milyenek a víznyerő hely jellemzői?
Az alábbiakban megkeressük a választ mindegyik kérdésre.
A szükséges vízmennyiség
A megfelelő vízhozam mértéke a kertünk nagyságától függ. Otthonunk vízellátásához, valamint a pázsit és kerti növények locsolásához általában elegendő 2,5 bar nyomás és 25-30 liter vízhozam percenként. Ám egy átlagosnál nagyobb kert esetén érdemes nagyobb vízhozamot biztosítani, ha nem akarjuk, hogy a locsolás egy egész estét lefoglaló program legyen. A locsolási idő értelemszerűen csökken a vízhozam növekedésével.
A kerti szivattyúk jelölései
A kerti szivattyúk vízkitermeléséhez kapcsolódóan két fontos értéket is találunk a gyári leírásban. Ezeket mindenképpen ellenőrizzük vásárlás előtt! A Qmax érték a szivattyú maximális szállítási értékét adja meg, míg a Hmax a szivattyú maximális emelőmagasságát jelöli.
Q – a vízszállítás értéke
A szállítási érték megmutatja, hogy a szivattyú hány liter vízzel birkózik meg percenként. Egyes esetekben a liter/perc helyett, a köbméter/óra arányt adják meg, vagyis óránként hány ezer liter vizet szállít a berendezés.
Fontos szempont, hogy a kerti szivattyúk vízszállítási teljesítményét befolyásolja a szívómélység is. A lényeg, hogy ezt a természetes teljesítménycsökkenést szem előtt tartva, tudatosan válasszuk ki a megfelelő típust.
H – az emelőmagasság mértéke
A kerti szivattyúk másik fontos értéke az úgynevezett emelőmagasság. Elsőre talán bonyolultan hangzik, de nem kell tőle megijedni.
Az meghatározásához ugyanis számolnunk kell a csőrendszerben keletkezett súrlódási ellenállással, ami szintén csökkenti kisebb mértékben az emelőmagasságot. Ezt az értéket befolyásolja a csövek hossza és keresztmetszete. Emellett figyelembe kell venni a kifolyási ponton igényelt nyomás értékét is.
A szivattyúkon feltüntetik a Hmax értéket, mely a szivattyú maximális emelőmagasságát jelenti, ám ennek végső értékét a szívómélység befolyásolja. Amennyiben egy képlettel szeretnénk leírni, akkor így néz ki:
„Tényleges maximális emelőmagasság = Hmax - szívómélység”.
Nézzünk egy gyakorlati példát, a könnyebb érthetőség kedvéért! Amennyiben a gyári adatok között azt látjuk, hogy a Hmax érték 40 méter és a kerti szivattyú 5 méter mélységből veszi fel a vizet, akkor maximális nyomómagasság 35 méter lesz. A szivattyú maximális emelési magassága mindig magasabb, mint a feladat által igényelt ún. munkaponti elemőmagsság.
A víznyerőhely jellemzői
A kerti szivattyúk vízforrása, vagy szakszóval a víznyerő hely a környezeti adottságoktól függően eltérő lehet. Vízforrásként szolgálhat egy közeli patak, kerti tó, ciszterna, de egy tartály is. Mivel hazánkban a leggyakrabban fúrt vagy ásott kutakból nyerjük ki a vizet, így most ezekkel foglalkozunk.
Homoktűrés és maximális vízhozam
A kút, vagyis a víznyerőhely egyik fontos jellemzője, hogy mennyi a megengedett vízhozama. Amennyiben a víz a határérték alatt folyik, akkor tiszta marad. Ám, ha átlépi a megengedett vízhozam határát, úgy fennáll a veszélye, hogy hordalékot hoz magával. Jól tudjuk, hogy a kerti szivattyúk esetén a homok nem szerencsés tényező, hiszen egy idő után kopást, tömődést és akár végzetes károsodást is okozhat a berendezésben. A kútfúró szakemberek természetesen ellátják szűrőberendezéssel a kutat és a szivattyúk is rendelkeznek általában homoktűrő képességgel. De a hosszú távú biztonságos működés érdekében, ügyelnünk kell rá, hogy az igényelt vízmennyiség a kút homokhatára alatt maradjon. A kerti szivattyúk homoktűrési értékét legtöbbször az 1 köbméter vízben előforduló homok arányában mérik. Az 50 gramm / 1 köbméter víz arány még általában megfelel a szivattyúk homoktűrési képességének. Nagyon egyszerűen ellenőrizhetjük a vízben előforduló homok mértékét. Egyszerűen töltsünk meg egy vödröt vagy egy kannát szivattyúzás során vízzel, majd várjuk meg, amíg a homok leülepszik az aljára.
Statikus és dinamikus vízszint
A víznyerőhely kiválasztásának másik fontos szempontja a statikus, más szóval nyugalmi vízszint, valamint dinamikus, vagyis üzemi vízszint. Az statikus vízszint a felszín és a kútban található vízszint közötti távolságot jelöli. Amikor a kerti szivattyúk vizet termelnek ki a kútból a szükségeink szerint, a vízszint értelemszerűen megváltozik. A dinamikus vízszint a vízkivétel után a felszíntől mért vízszint értéke.
JET rendszerű, önfelszívó kerti szivattyúk
A régebben használt felszíni berendezéseket fokozatosan felváltották az úgynevezett JET rendszerű önfeltöltő szivattyúk. Ezeknek a legnagyobb előnyük, hogy a korábbi gépekhez képest, valamivel mélyebbről is felhozzák a vizet. Így akár 9 méter mély kutakból is vizet nyerhetünk. Kerti szivattyút mindenképpen tapasztalt értékesítőktől, megbízható üzletből vásároljunk, így nyugodtak lehetünk a megfelelő garancia és az alkatrészellátást felől is.
Nézzen körül kerti szivattyúink közt!