Vízszűrő
Gondoltál már arra, hogy mennyit segíthet az egészségednek egy minőségi vízszűrő? A webáruházunkban kínált vízszűrők nemcsak a tiszta és ízletes víz élményét nyújtják, hanem hosszú távon is javítják az életminőségedet. Ne feledd, hogy a megfelelő vízszűrő kiválasztása kiemelten fontos, és nálunk garantáltan megtalálod a legjobb megoldást!
Egészségesebb élet vízszűrővel
A legtöbben bele sem gondolunk abba, hogy mennyire szerencsések vagyunk, amiért tisztított víz folyik a csapból. A tiszta víz hatalmas kincs, viszont egy jól kiválasztott és minőségi vízszűrő még többet javíthat az életminőségen. Nem csupán olyan helyen javasolt a használata, ahol eredeti formájában nem alkalmas a víz emberi fogyasztásra. Nagyon fontos elegendő információval rendelkezzünk arról, hogy az adott vízszűrő pontosan mit képes kiszűrni a vízből, amit el kívánunk fogyasztani.
A vízszűrő mindenre megoldást jelent?
Minél jobban szennyezett az adott közeg, annál komolyabb megoldásokra van szükség. A vízszűrő még önmagában nem valószínű, hogy elegendő lesz, hiszen ez adott esetben nem más, mint egy tartozéka a víztisztító berendezésnek. Elég csak arra gondolnunk, hogy a medence gépészet kategóriájában is megtalálható a vízszűrők egy fajtája, de ezek főként arra szolgálnak, hogy megkössék, kiszűrjék a szilárd részecskéket, homokot, egyéb szennyeződéseket. Az ivóvíz megtisztítására szolgáló változatok összetétele, felépítése más, sokkal összetettebbnek számít, hiszen arra hivatottak, hogy jelentősen javítsák a víz minőségét.
Persze feltehetnénk a kérdést, hogy miért érdemes vízszűrőt beszerezni, ha a csapvíz fogyasztható, nem káros az egészségre és az íze is elfogadható? Hosszútávon viszont lehetnek káros mellékhatásai a csapvíz vagy a kútvíz fogyasztásának. Előfordulhat, hogy a régi vezetékek nincsenek megfelelő állapotban. A víz rozsdaszínű olykor, vas íze vagy kellemetlen szaga van. Ezek közül sokan találkoztak már valamelyik jelenséggel. A szűrő viszont minden ilyen kellemetlen jelenségre megoldást jelenthet. Tehát, ebből kiindulva, sok mindenre megoldást jelenthet a megléte, de a vírusokat, baktériumokat nem minden változat képes kiszűrni. Ez a legtöbb esetben csak vegyszerrel lehetséges. Ezért is bizonyos területeken érezni lehet a klór ízét a vezetékes víznek. Ettől azonban szintén megszabadulhatunk, amennyiben speciális vízszűrőn szűrt vizet fogyasztunk.
A vízszűrő kíméli a környezetet és a pénztárcát
A legtöbb embernek nem az lesz az első gondolata, hogy beszereltet egy tisztító-szűrő berendezést az otthonában, hiszen vásárolhat ásványvizet is. Aránylag olcsó és mindenhol hozzáférhető. De alkalomadtán elég kényelmetlen cipelni a palackokat. Gondot kell fordítani a tárolásra is, ha szeretnénk előre betárazni, sőt, a műanyag palackok környezetre gyakorolt terhelő hatásáról sem feledkezhetünk meg. Búcsút mondhatunk a rengeteg műanyag hulladéknak, amennyiben szűrt vizet fogyasztunk nap mint nap. A mikro-műanyagok előfordulása is egyre nagyobb gondot jelent a természetben, ami könnyen a szervezetünkbe képes kerülni.
Egyébként ez a saját felelősségünk is, különösen az olyan épületekben, amik 1970 előtt épültek, mert ekkor még ólomvezetékeket alkalmaztak a folyadékszállításhoz. Az ólommal szennyezett víz pedig egyáltalán nincs jó hatással az egészségünkre.
Szerencsére, a modern technológiai megoldások révén, ma már olyan vizet fogyaszthatunk az otthonunkban, amire mindig is vágytunk. A kérdés már csak az, hogy mi alapján válasszuk ki az ideális vízszűrőt, amivel elérhető a kívánt hatás?
Nem beszélve arról, hogy a használatával sokkal egyszerűbben elérhetjük az ajánlott folyadékbeviteli mennyiséget, ami a szakemberek szerint 3 liter / nap.
Milyen vízszűrő közül választhatunk?
Maga a szűrő típusát általában a szűrőberendezés gyártója határozza meg. Érdemes ugyanolyat beszerezni, amennyiben ez lehetséges. Maga a berendezés technológiája és kivitelezése már sokkal érdekesebb témának számít.
Elsősorban határozzuk meg, hogy
- mennyi a háztartásban élők száma,
- fontos a költségkeret tisztázása is,
- ahogyan a mobilitási lehetőségek is szóba jöhetnek.
Kérdéses meg a csapvíz szennyezettségi szintje és a rendelkezésre álló helyről sem feledkezhetünk meg, ha nem szeretnénk kellemetlen meglepetést a beszerelés során. A karbantartási lehetőségekkel sem árt tisztában lenni, mert az például nagy előny, ha a szűrőcserét mi magunk is el tudjuk végezni és nem kell hozzá szakembert hívni.
Tartsuk szem előtt a szűrő hatékonyságát, amit alapvetően két dolog befolyásol leginkább.
a.) Az egyik, hogy milyen szűréstechnológiát alkalmaztak a kivitelezése során,
b.) a másik pedig, milyen és mennyi hatóanyagot tartalmaz a szűréshez.
A legegyszerűbb technológiát a vízszűrő kancsók képviselik. A népszerűségük az egyszerűségükben keresendő. Mobilisak, kedvező áron szerezhetőek be, nincs helyhez kötve a használatuk, a karbantartásuk egyszerű. A hátrányuk viszont, hogy főként csak a klórtól képesek megtisztítani a vizet. Ezért az olyan helyeken, ahol még ólomvezetékeken érkezik a csapvíz, nem ajánlott az alkalmazása.
A csaptelepre szerelhető változat már sokkal komplexebb technológiát képvisel, ezért komolyabb megoldásnak tekinthető. A nevéből adódóan következtethetünk, hogy ez a fajta már a csaptelephez van kapcsolva, ezért mobilitás szempontjából nem ez lesz az ideális választás, akinek a hordozhatóság fontos szempont.
Nem kell megijedni a telepítésétől sem, mert általában egyszerű, bárki elvégezheti, ahogyan a karbantartását is. A használata szintén végtelenül egyszerű. Csak megnyitjuk a csapot és már élvezhetjük is a friss, tiszta vizet.
Nemcsak a klór, hanem az egyéb szennyeződések kiszűrésére is képes. A finom szűrőbetétek a legapróbb részecskéket is képesek megkötni. Az iszap- és homokszemcséknek esélyük sincs a poharunkba kerülni. Egy csőtörés és annak a javítási munkálatai után a víz sokáig zavaros szokott lenni a belekerülő iszaptól. Ez viszont többé nem fog problémát okozni.
Milyen szűrőbetétek vannak?
Az aktív szén betét a kisebb mechanikai szennyeződések eltávolítását teszi lehetővé és megszünteti a kellemetlen szagokat. Bizonyos változatok tartalmazhatnak fémháló betétet, amik szintén a mechanikai szennyeződések kiszűrésére szolgál. A fonaltekercs betét a finom szűrésre szolgál, míg a polifoszfát betét már a kemofizikai szűrést is megoldja. Ez utóbbit csak az olyan helyeken érdemes alkalmazni, ahol nem cél a víz elfogyasztása. Más célra fel lehet használni, viszont az emberi fogyasztás szempontjából nem ajánlott, a szűrő hatóanyagtartalma miatt. A szűrőháló sűrűsége általában 20-80 mikron között terjed.
Mindent összevetve, sokat számít az egészségünk szempontjából, hogy milyen minőségű vizet fogyasztunk, ezért mindenképp érdemes egy minőségi vízszűrő beszerzését fontolóra venni.