Calpeda Búvárszivattyú
A Calpeda búvárszivattyúk kimagasló teljesítményt nyújtanak, amely meghaladja az elvárásokat. Ez nem véletlen, hiszen ezek a szivattyúk kiváló ár-érték aránnyal, tartóssággal és sokoldalú felhasználási lehetőségekkel rendelkeznek. A népszerűségük mögött az áll, hogy ezek a szivattyúk megfelelnek a felhasználók igényeinek, és hosszú távon megbízhatóan működnek. Az ember nem szeretné folyamatosan javítani vagy cserélni a berendezéseket a kútban, ezért a Calpeda búvárszivattyúk a tökéletes választásnak bizonyulnak.
Várakozáson felül teljesít a Calpeda búvárszivattyú
Nyilván nem véletlen, ha egy termék népszerűvé válik a felhasználók körében, ahogyan ez a Calpeda búvárszivattyú modellekkel is történt. A népszerűség oka pedig, hogy kiváló ár-érték aránnyal, anyaghasználattal és sokrétű felhasználási területtel büszkélkedhetnek. Elvégre egy ilyen berendezés esetében kiváltképp fontos a karbantartásoktól mentes, hosszú élettartam. Ugyan ki szeretné félévenként cserélgetni, javítgatni a meghibásodott berendezéseket a kútban?
Calpeda búvárszivattyú – merüljünk el az előnyökben!
Mi tagadás, búvárszivattyúk terén elég rendesen el vagyunk látva, hiszen jobbnál-jobb modellek közül válogathatunk manapság. Így szinte kizárt, hogy ne lehetne megtalálni az igényeknek megfelelő változatot. Azt is érdemes hozzátenni, hogy a rengeteg minőségi változat ellenére, azért előfordulhat, hogy belefutunk egy olyan típusba, aminek a felépítése hagy némi kívánnivalót maga után. Ez úgy kerülhető el a legkönnyebben, ha jobban utánanézünk az adott típus paramétereinek. E téren pedig nincs semmi szégyellnivalója a Calpeda búvárszivattyúnak.
Ebben az esetben kimondottan nagy gondot okozhat, ha szó szerint homok kerül a gépezetbe. A Calpeda búvárszivattyúk gyártója pontosan tisztában van ezzel a ténnyel, ezért fokozott homoktűrőképességgel bíró berendezést alkotott a Calpeda búvárszivattyúk képében. Ilyen például a 4SD 10/20 modell is, ami minden tekintetben professzionális berendezésnek számít a maga kategóriájában. Egész pontosan 300g/m3 homoktűrő képességgel rendelkezik, ami a sokrétű felhasználás szempontjából is jelentős tulajdonság. Így lehetséges, hogy a házi vízellátás, az öntözés, a mezőgazdasági és ipari folyamatok ellátására egyaránt képes.
Calpeda búvárszivattyú – dobogós kivitel az anyaghasználat terén
Mit sem érnek a különféle funkciók, ha idő előtt tönkremegy a kút mélyen, a környezeti hatások miatt. Ennek elkerülése végett, különleges rozsdamentes burkolattal lettek ellátva, ami kiemelkedő ellenállást biztosít a korrózióval szemben.
A hidraulikus részek a motor alá lettek beépítve. Ezzel a megoldással a motor hűtése is biztosított, a szivattyúzott folyadék révén. A túlmelegedés nagy ellensége ezeknek a berendezéseknek, viszont a Calpeda szivattyúk gyártójának ezt a gyengepontot is sikerült kiküszöbölnie. A fenntarthatóság érdekében is fontos lépéseket eszközöltek a szivattyúk felépítésével kapcsolatban. Az egyik ilyen innováció a beépített kondenzátor. Bár ez sokaknak semmit sem mond, hiszen nem születünk eleve szakértőknek, ezért nem árt elmerülni egy kicsit azon előnyök között, amit ez a megvalósítás tesz lehetővé.
Az első ilyen dolog a könnyebb indítás, mivel a kondenzátor segít tárolni és gyors ütemben kiadni az energiát, amikor hirtelen nagy energiára van szüksége a motornak. Továbbá, lényeges szerepet játszik az optimális teljesítmény stabilizálása terén. Növeli a hatékonyságot, miközben csökkenti az energiafogyasztást. Ebből már logikusan következik, hogy ezeket összevetve szintén kirajzolódnak a pozitívumok a hosszabb élettartam terén. A kondenzátor miatt, a motor kevesebb terhelésnek van kitéve. A karbantartást is megkönnyíti, mivel egybe van építve a szivattyúval, ezért egyszerűen hozzáférhető, ha esetleg meghibásodik.
Melyik az ideális Calpeda búvárszivattyú?
Ehhez már inkább a tulajdonságait kell megvizsgálnunk, mert ez alapján választható ki a szükséges modell. Kényes kérdés, mert egy elhibázott döntés miatt nem válik olyan hatékonnyá a vízellátás, mint ahogyan azt szeretnénk. Sőt, akár a kútban is kárt tehetünk, ha belekényszerítünk egy túl nagy teljesítménnyel működő változatot. Ehhez tehát meg kell állapítani a nyugalmi vízszintet. Ez a földfelszíntől mért vízszintet jelenti. Ez akkor áll be, amikor nincs használva a kút, tehát nem történik vízkivétel. Ennél talán még fontosabb adat az üzemi vízszint. Ez pedig az a vízszint, ami a kút használata mellett áll be. Igen, ha túl erős a szivattyú, akkor egyszerűen kiszippantja, az összes vizet, ami nem lesz jó hatással a kútra. Megszűnik a szivattyú hűtése, amit maga a szállítandó közeg biztosít, ezért túlmelegedés is előfordulhat, bár ilyen jellegű védelemmel el vannak látva a minőségi változatok.
A mi esetünkben most azokra a fúrt kutakra koncentrálunk, ahol az üzemi vízszint mélyebben van, mint 9 m. Egyébként egy felszíni, önfelszívó változattal is megoldható lenne a víz kitermelése. Érthető, hogy minél mélyebbre kell leengedni a szivattyút, annál nagyobb teljesítmény kell a víz felszínre juttatásához.
Amint arról már szó esett, a kút túlterhelése negatív hatással van a vízminőségre, ami a homokosodásban nyilvánul meg. A szilárd szemcsék egy bizonyos átmérő felett, a szivattyúba kerülve, károsíthatják annak belső alkatrészeit. Az üzemi vízszint és a vízhozam felmérése alapján már megállapítható, hogy milyen teljesítményű változattal érhető el a kívánt hatás.
Ennyi lenne az egész…?
Korántsem! Mivel azt is meg kell határoznunk jó előre, hogy mire szeretnénk használni a szivattyút, mi lesz a vízvétel célja. Locsolás? Öntözés? Házi vízellátás? Milyen rendszerre lesz kötve? Ha egyszerűen csak slagot szeretnénk csatlakoztatni, aminek a végén van egy locsolópisztoly, akkor egy 50-60l/perc teljesítményre képes változattal elérhető a kívánt hatás.
Ha a földbe szúrt szórófejek oszlatják szét a kútból kiszivattyúzott vizet, akkor egy 70-80l/perc teljesítményű modell megfelelőnek számít ilyen helyzetben, ami képes 4,6 bar nyomást elérni. Persze, ha elbírja a kút, akkor lehet ennél nagyobb teljesítményt is választani.
Ha a földből kiemelkedő öntözőrendszert kívánjuk megtáplálni, akkor ilyenkor egy még erősebb 70-100l/perc és 5,6 bar szivattyú dukál. Bár ekkor már nem árt bevonni egy szakembert is, mert több részlet is meghatározó lehet a megfelelő végeredmény érdekében. Például a szórófejek száma, a vezetékek hossza, a kút hozama stb. Továbbá, az öntözőrendszer vezérlése, ezen belül is a szivattyú vezérlés is a kivitelezendő feladatok közé sorolható, ha nem oldható meg a kézi ki- és bekapcsolás. A házi vízellátás az épület méreteitől és az ott élők számához mérten alakítható ki. Egy hidroforra, továbbá egy áramláskapcsoló beépítésére is szükség lesz. A megfelelő körülmények biztosításával és szakszerű kivitelezéssel, hosszú időn keresztül élvezhetjük a Calpeda szivattyúk révén biztosított folyadékszállítást.